Sepetinizde 0 ürün var

Lokum, 15. yüzyıldan beri Anadolu’da bilinmekle birlikte, özellikle 17. yüzyilda Osmanlı İmparatorluğu sınırları içinde yaygınlaşmıştır.. Osmanlıda rahat-ül hulkum (boğaz rahatlatan) adıyla anılan lokum Avrupa’da ise bir İngiliz gezgin aracılığıyla ‘TurkishDelight’ adıyla 19. yüzyılda tanınmaya başlanmıştır.. Daha önceleri bal ya da pekmez ve un bileşimi ile yapılan lokum, 19. yüzyılda ‘Kelle şekeri’ olarak bilinen rafine şeker ve özellikle nişastanın bulunup ülkeye getirilmesi sayesinde bugünkü tat ve lezzetine kavuşmuştur.

Çeyrek asır tecrübeye sahip firmamız “Paşazade Lokumcusu” adı altında lokumu kendine has bir tarzla üretim yapmakta,  Tüm ürünleri doğal yemişlerle, meyve kuruları, ekstraktlarla , boya gerektiren ürünler ise organik gıda boyaları ile üretmektedir. Hedefimiz; daima yeniliklerle daha iyi hizmet etmek ve dünya ya Türk lokumunu hak ettiği şekilde tanıtmak ve sunmaktır. Geniş ürün yelpazemiz sayesinde LOKUM, ŞEKER, KAHVE vb. birçok ürünü hizmetinize sunuyoruz.

2015 Yılında ihracat çalışmalarına başlayan “Paşazade Lokumcusu”, kısa sürede başarı elde ederek başta Amerika, Rusya, Kore, Suudi Arabistan, Katar, Lübnan ve  İngiltere olmak üzere  bir çok ülkeye lokum ihraç etmeye başlamıştır.

Telif Hakkı 2018 © Paşazade Lokum Şeker Kahve. Tüm Hakları Saklıdır.